Dropshipping nedir?

Stoksuz satış anlamına gelen dropshopping, işletme giderlerini ortadan kaldıran ve düşük sermaye ile uygulanabilen bir e-ticaret yöntemidir.

Dropshipping ile standart perakende modeli arasındaki en önemli fark, bu yöntemde satış yapan kişinin herhangi bir stok bulundurmamasıdır. Bunun yerine satıcı ürünü bir başka kişiden alır. Bu kişi genellikle bir toptancı ya da üretici olur. Satıcı siparişi üçüncü partiden alır ve doğrudan müşteriye gönderir. Ürünü görmez.

Dropshipping’in avantajları nelerdir?

Daha az sermaye gerektirir. Mağaza için bir depo tutmak ve ürün stokları tutmak gerekli değildir. Bu şekilde satış yapmak daha masrafsızdır. Bu modelde bir ürünü satmadan önce satın almanız gerekmez. Müşterinin zaten satın aldığı ürünü almanız gerekir. Böylece ürünün elinizde kalması gibi bir risk oluşmaz.

Doğrudan son tüketiciye gönderim Yapılıyor mu?

Pazaryerlerinden (n11, hepsiburada,gittigidiyor,trendyol,amazon,epttavm) gelen kodlar ile gönderim yapabilirsiniz. www.avcidan.com anlaşması ile de kargolarınızı (Ücretsiz Kargo ve Alıcı Öder) gönderebilirsiniz.

Kar marjı ne kadardır?

Sitede ki fiyatlar sizin kdv dahil olarak alış fiyatlarınızdır. %35 kâr oranının altına düşmemek kaydıyla istediğiniz fiyata ürünleri satışa açabilirsiniz.

Kimler Dropshipping Servisini Kullanabilir?

  • Sanal Mağaza Sahipleri.
  • Instagram ya da Facebook Sayfa Sahipleri.
  • N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon, Trendyol, Epttavm ve diğer Pazaryerleri Dükkân Sahipleri.
  • Toptancılar.
  • Çevresine Satış Yapan Kişiler.


Pazaryerlerinde mağazan yoksa açılış aşamaları için danışmanlık sunulmaktadır. Tüm pazaryerinde en geç 7 iş günü içinde pazaryerlerinde mağaza aktivasyonu yapılmaktadır.